Liga Majstrov: Real v Manchestri postúpil, rozhodla Naniho červená

05. marca 2013, 10:19
aktualizované 05. marca 2013, 22:25

Tréner anglického futbalového klubu Manchester United Sir Alex Ferguson potvrdil absenciu Phila Jonesa v dnešnom domácom odvetnom osemfinálovom dueli Ligy majstrov proti Realu Madrid.

Určite najnebezpečnejším hráčom Realu Madrid je počas zápasu v Manchesteri Cristiano Ronaldo v zelenom.

Naživo

90. min. Manchester - Real - Domáci sa snažia za každú cenu útočiť a tak si priestor na útočenie našiel aj Real, Kaká trafil však len do žrde a Ronaldovu strelu chytil De Gea v bráne United. Vidičovu tvrdú hlavičku po rohu opäť vyrazil López a Real Madrid postupuje do ďalšieho kola.

85. min. Manchester - Real - Real pred inkasovaným gólom viackrát zachránili len skvelé zákroky brankára Lópeza. Neprekonal ho ani Rooney.

75. min. Manchester - Real - Real Madrid umne bráni. United sa snažia, ale väčšie šance si vytvoriť nedokážu.

69. min. Manchester - Real - Real za tri minúty otočil stav. Cristiano Ronaldo strelil druhý gól a domácim divákom sa zaň ospravedlnil.

66. min. Manchester - Real - Luka Modrič strelou spoza šestnástky odrazenou od tyče vyrovnal. Ak by sa takto skončil druhý polčas, predlžuje sa.

65. min. Manchester - Real - Na chvíľku sa United podarilo zaútočiť a nebezpečne vystrelil Van Persie. López jeho strelu chytil. Real plánuje tretie striedanie.

60. min Dortmund- Doneck - V Nemecku je rozhodnuté, Blaszczykowski dáva tretí gól Borussie.

61. min. Manchester - Real - Domáci sú pod obrovským tlakom, len na bránkovej čiare gólu zabránil Rafael. Higuaínovu strelu vykopol.

55. min. Manchester - Real - Hostia začali na domácu bránu vytvárať výraznejší tlak, United sa snaží využívať protiútoku. Po nie veľkej roztržke uprostred ihriska a faule dostal domáci Nani červenú kartu. Manchester tak bude hrať 35 minút oslabení.

48. min. Manchester - Real - Manchester United ide do vedenia, vlastný gól si dal Ramos.

46. min. Manchester - Real - Druhý polčas začali mužstvá bez ďalších zmien. Nani sa v prvom náznaku šance nepresadil.

45. min. Manchester - Real - Tesne pred koncom Di Maríu vystriedal Kaká a Cristiano Ronaldo vystrelil len mimo bránu. Prvý polčas a ani nastavená jedna minúta gól v Manchesteri nepriniesli.

40. min Dortmund- Doneck - Po góloch Augusta a Götzeho je Borussia zrejme v ďalšom kole, keď vedie 2:0 a celkovo už 4:2.

35. min. Manchester - Real - López v bránke Realu postupne chytil strely Van Persiho i Welbecka. Real už kopal päť rohov, na gól diváci stále čakajú.

30. min. Manchester - Real - Vo veľkej šanci sa najskôr nepresadil Ronaldo a neskôr ani Higuaín.

25. min. Manchester - Real - Po takmer pol hodine hry je Manchester jednoznačne aktívnejší. Po rohu skúšal nožničky Van Persie.

20. min. Manchester - Real - Na zemi ležiaci López v bránke Realu len so šťastím zachytil loptu po šanci United. Od tyče a potom Welbecka sa lopta dostala len pod nohy brankára Realu. Stále 0:0.

15. min. Manchester - Real - Wayne Rooney sa len usilovne rozcvičuje za postrannou čiarou. V prvej veľkej šanci United zachránil hostí Ramos.

10. min. Manchester - Real - Zápas sa začal opatrne, obaja súperi čakajú s čím príde ten druhý.

5. min. Manchester - Real - Prvý priamy kop Cristiana Ronalda skončil neúspechom.

1. min Dortmund- Doneck - Zápas sa začal aj v Nemecku, Ukrajinci tam v súboji s Borussiou zabojujú o postup.

1. min. Manchester - Real - Zápas sa začal. Na lavičke United zostal aj Rooney.

STREDA 6. marca:

Paríž Saint-Germain - FC Valencia
rozhoduje: Mažič (Srb.), prvý zápas: 2:1

Juventus Turín - Celtic Glasgow
rozhoduje: Aydinus (Tur.), prvý zápas: 3:0

Červení diabli v prvom zápase na Santiagu Bernábeu 13. februára remizovali 1:1 a aj za pomoci 21-ročného univerzála dokázali udržať na uzde najväčšiu hviezdu „bieleho baletu“ Cristiana Ronalda.

Jones bude chýbať

Anglický reprezentant si poranil členok o päť dní neskôr v zápase Anglického pohára (FA Cup) proti Readingu (2:1). „Phil Jones nie je v poriadku a do zajtra ani nebude. V Madride podal excelentný výkon a bude nám chýbať,“ poznamenal Ferguson.

„Je to však niečo, s čím sa dokážeme popasovať. Je to niekoľko možností a dúfam, že zvolíme tú správnu," povedal v pondelok kouč United.

Prvý zápas na pôde Manchestru skončil výsledkom 1:1. Kto pôjde v prestížnej Lige majstrov ďalej sa rozhodne večer. Dnes sa hrá aj zápas medzi Borussia Dortmund - Šachtar Doneck. Ani v tomto súboji ešte nie je rozhodnuté, lebo prvý zápas tejto dvojice skončil výsledkom 2:2.