Totálny výsmech! Smiešna pokuta za Weissovu nočnú jazdu. A môžu za to policajti!

14. septembra 2017, 10:00
Tip redakcii

Tak toto je asi výsmech! Kauza, ktorá zamestnala dokonca aj generálneho prokurátora, sa skončila fraškou. Nočná jazda reprezentačného futbalistu Vladimíra Weissa (27) sa skončila uznesením, že skutok sa nestal. Už to bolo poburujúce a ešte viac poburuje výška pokuty pre šoféra auta, ktorým bol Dávid B..

Vlado Weiss nezaplatí nič.

Vlado Weiss nezaplatí nič.

Autor: Emil Vaško

Jedného z najlepšie zarábajúcich športovcov Slovenska nebude stáť nič. „Pokutu 50 eur dostane Weissov kamarát, ktorý mu sedel na kolenách a šoféroval,“ potvrdila polícia pre denník Pravda. A kto môže za taký nízky finančný trest? Policajti, ktorí futbalistov luxusný mercedes zastavili. Na mieste totiž nezaistili všetky potrebné dôkazy. 

„Okresný dopravný inšpektorát v Malackách vydal rozkaz, že Dávid B. má uhradiť 50 eur za porušenie dopravných predpisov,“ napísala Pravda. Lenže počas krátkej jazdy porušili Weiss s kamarátmi viac dopravných predpisov. Za nepoužitie smeroviek mal vyfasovať 40 eur, za nepoužitie bezpečnostných pásov 50 eur a za prekročenie počtu osôb v aute 50 eur. Avšak na Slovensku sa sankcie za priestupky nesčítavajú, ale pokuta sa vymeria iba za ten najzávažnejší.

V nedeľu 2. októbra sa Weiss spolu s partiou vracal z nočného záťahu, keď jeho luxusný Mercedes zastavila policajná hliadka v centre Bratislavy na Rázusovom nábreží. Futbalový reprezentant tvrdil, že nešoféroval a nakoniec skončil v cele pribežného zadržania. Neskôr obvinili zo šoférovania jeho kamaráta Davida B., ktorý sedel na mieste šoféra Vladovi na kolenách a podľa polície práve on šoféroval. V tom čase sa v aute nachádzalo až 14 ľudí, čím kapacitu auta prekročili takmer trojnásobne.

 
Autor: mtr 
 
Aplikácie 7 plus