FOTO Takto ste ich ešte nevideli: Slovenské hviezdy NHL ako plážoví majstri

19. júna 2017, 10:00
Tip redakcii

Skutočné hviezdy na ľade, ale aj mimo neho. Deviaty ročník charitatívneho projektu Hviezdy deťom v Trenčíne opäť podporil výbornú vec a naši hokejisti z NHL sa razom zmenili na profíkov v piesku, pretože si zahrali turnaj v plážovom futbale i volejbale.

Hráč Winnipegu Marko Daňo (vpravo) bol na nezastavenie.

Hráč Winnipegu Marko Daňo (vpravo) bol na nezastavenie.

Autor: Matej Kalina

Tradičná akcia zmenila pod hradom Matúša Čáka miesto konania, keď pomocnú ruku podal Marián Hossa. V jeho športovom areáli sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí obdivovali umenie športovcov v piesku. „Som rád, že vidím deti športovať. K tomu chceme vyzbierať peknú sumu pre tých, ktorí to potrebujú,“ povedal útočník Chicaga Marián Hossa po zápase v plážovom volejbale.

„Je ťažké sa hýbať v piesku, no bavilo ma to,“ dodal. Na podujatí sa zúčastnil aj populárny Richard Lintner, ktorý sa blysol rybičkami na volejbale. Ako ryba vo vode sa cítili hráči NHL Marko Daňo a Tomáš Tatar. „Plážové inžinierstvo milujem, toto je veľká pohodička. Ľudia si to taktiež vyložene užívajú, mám to z Dubnice blízko, takže skoro nikdy nechýbam,“ povedal Tatar.

Večne vysmiata plážová volejbalistka Dominika Nestarcová opísala jeho umenie v piesku výstižne. „Jedného tu bolí rameno, asi sa šetrí. Skoro všetci sú na plážový volejbal dosť malí.“ Zdvorilostne však poznamenala, že každý z hviezdnych hráčov NHL má svoje čaro. „Všetci chalani sú veľkí fešáci, radosť ich tu vidieť.“

 
Autor: Juraj Vnuk 
 
Aplikácie 7 plus