Syn slávneho hokejistu žiari v NHL aj napriek chorobe: Neuveríte, čo musí robiť počas duelov!

16. júla 2017, 18:00
Tip redakcii

Je to až neuveriteľné, čo dokázal. Max Domi (22) z Arizony, syn slávneho bitkára Tia Domiho, hrá v najlepšej lige na svete napriek tomu, že od detstva má cukrovku 1. typu. Problém mu nerobí ani podstatná prekážka. Musí si totiž pravidelne pichať inzulín.

Max Domi trpí od detstva cukrovkou, no aj napriek tomu sa dokázal presadiť v NHL.

Max Domi trpí od detstva cukrovkou, no aj napriek tomu sa dokázal presadiť v NHL.

Autor: Getty Images

Cukrovku mu diagnostikovali, keď mal 12 rokov. Vtedy nevedel, či sa mu raz splní sen a zahrá si v najprestížnejšej lige sveta – NHL. No podarilo sa mu to napriek hendikepu, ktorý má. Od samotného začiatku mu však choroba strpčovala život. Každý deň si totiž musí pichať inzulín. Nehovoriac o tom, že krvné hodnoty si musí kontrolovať až 12-krát za deň. Ešte horšie je to počas zápasov.

Pri väčšej záťaži si musí hodnoty merať dokonca po každej tretine, ale berie to s nadhľadom. „Za tie roky som si zvykol. Technológia sa za tie roky neskutočne posunula dopredu. Mám v tomto šťastie,“ vysvetľoval pred rokom na webe The Players Tribune. Symbolicky nosí na svojom drese číslo 16.

To preto, lebo útočník Philadelphie Bobby Clarke bojoval s touto chorobou celý život. Max navštevuje preto aj rôzne charitatívne akcie, aby nejakým spôsobom pomohol aj ostatným. Dokonca si nechal oholiť aj bradu, ktorú si pestoval vyše roka. Holičom bol jeho otec, známy bitkár Tie Domi.

„V Kanade máme milióny diabetikov. Teším sa, že vyzbierame 100-tisíc dolárov na dobro veci,“ povedal Domi, ktorý sám prispel sumou 25-tisíc a podpísal aj množstvo kartičiek. Napriek peripetiám sa teší už na novú sezónu. „Dlho sme neboli v play-off. Verím, že túto sezónu budeme lepší,“ zaprial si hráč Arizony Coyotes.

 
Autor: iw 
 
Aplikácie 7 plus