Čo bude so Saganom? Cannondale sa zlúči s Garmin - Sharpom

14. júla 2014, 15:00
Tip redakcii

Petrovi Saganovi na konci roku vyprší zmluva s jeho doterajším zamestnávateľom Cannondalom Pro Cycling tímom a čoraz častejšie počuť hlasy, že dvojnásobný víťaz bodovacej súťaže tím opustí. O úspešného pretekára sa zaujíma niekoľko klubov a Peter si môže len vyberať.

V najbližších dňoch sa dozvieme, do ktorého tímu sa poberú pedále Petra Sagana.

V najbližších dňoch sa dozvieme, do ktorého tímu sa poberú pedále Petra Sagana.

Autor: TASR

Peter Sagan bude po pretekoch Tour de France na roztrhanie. Práve po skončení "starej dámy" môžu cyklisti podpisovať nové kontrakty a zmluvy. Okolo prestupu Petra Sagana je v týchto dňoch relatívne ticho, ale očakáva sa, že počas dní voľna na Tour de France sa dajú veci do pohybu.

Alonso alebo Tinkoff?

Eminentný záujem o služby má pretekár F1 Fernando Alonso, ktorý chce vybudovať silný cyklistický tím a na jeho čelo by rád posadil do sedla bicykla Petra Sagana.

Ruský boháč Oleg Tinkov úplne prepadol manažovaniu svojho cyklistického Tinkoff - Saxo a neskrýva ambície vybudovať dominantný tím. K tomu potrebuje aj skvelého špurtéra, ktorým Sagan bezpochyby je. V dánsko-ruskom tíme by sa stretol s momentálne najväčšou hviezdou pelotónu Albertom Contadorom a talentovaným Slovákom Michaelom Kolářom.

Cannondale končí

Podľa talianskeho denníka La Gazzetta dello Sport cyklistický tím Cannondale sa v roku 2015 spojí s americkým tímom Garmin - Sharp. Majiteľ Garmin Sharp Jonathan Vaughters tieto dohady nepotvrdil. Vaughters pre webový portál Cycling Weekly povedal, že od budúceho roka nahradí Garmin iný sponzor. Mal by sa ním stať americký výrobca bicyklov Cannondale, ktorý je posledné roky v červených číslach. Zníženie nákladov na chod profesionálneho cyklistického tímu by Američanom padlo vhod.

Cannondale by pri tomto kroku prepustil všetkých cyklistov, ktorým bude v tomto roku končiť zmluva. Medzi takých patria aj dve najväčšie hviezdy tímu Peter Sagan a Ivan Basso, ktoré majú údajne namierené k Olegovi Tinkovi.

 
Autor: pluska.sk/Miroslav Trabalík 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Čo bude so Saganom? Cannondale sa zlúči s Garmin - Sharpom
pluska.sk/Miroslav Trabalík