Peter Sagan po heroických víťazstvách šokuje: Tak toto je zlé!

18. júna 2017, 20:00
Tip redakcii

Na švajčiarskej generálke pred Tour de France si pripísal dve dominantné víťazstvá, svojimi slovami však Peter Sagan prekvapil.

Peter Sagan si o svojej forme myslí svoje.

Peter Sagan si o svojej forme myslí svoje.

Autor: Getty Images

„V prvej etape bol bláznivý záver, útoky, pretekanie bez akejkoľvek kontroly. V ďalšej som mal dobrý záver, ale na kopci pred posledným šprintom som vynaložil veľké úsilie, tam som možno trochu stratil,“ hodnotil prvé etapy Sagan.

V piatej už dokázal triumfovať. „Bolo to dobré, bol som koncentrovaný. Po menšej sprche, keď pršalo, som sa cítil lepšie. Zrazu som bol plný síl. Možno preto, že som narodený v znamení Vodnára,“ pokračoval s humorom.

V dvoch horských etapách Sagan „zvesil“ nohy a sústredil sa na zbieranie bodov v rýchlostných prémiách. Ôsma etapa, v ktorej bol jedným z hlavných favoritov, mu vyšla dokonale. Podobne ako v piatej nenechal v závere nič na náhodu a dominantným šprintom ukázal konkurencii chrbát. „Znovu sa chcem poďakovať chalanom, tvrdo makali a v podstate sme dnes režírovali preteky, takže odviedli neskutočnú prácu. Veľmi sa teším z tohto druhého víťazstva, celkovo už pätnásteho,“ povedal.

Preteky Okolo Švajčiarska boli pre Sagana a ostatných cyklistov generálkou pred vrcholom sezóny Tour de France, ktorý sa začne už v prvý júlový deň. Načasovanie formy je nesmierne dôležité, dvojnásobný majster sveta dúfa, že na vrchole síl nie je dva týždne pred začiatkom Tour.

„Je lepšie pred Tour vyhrať nejaké etapy. Veľa ľudí hovorí, že nie je dobré vyhrať pred veľkými a dôležitými pretekmi, pretože vás všetci sledujú. Ja hovorím, že je to lepšie, nejaké to víťazstvo navyše. Dúfam však, že stále nie som fyzicky pripravený na 100 percent. Po tréningu vo vysokej nadmorskej výške chvíľu trvá, kým si telo zvykne na zmenu podmienok. Dúfam, že o týždeň na tom budem fyzicky lepšie. Ak som totiž teraz na vrchole formy, potom to je naozaj zlé.“

 
Autor: po 
 
Aplikácie 7 plus