Tenisová exhibícia v Trnave: Ako Vajda zavadzal na kurte
17. septembra 2014

Na jednej strane tenisovej siete dvojica Marián Vajda (49), Dominik Hrbatý (36), na tej druhej zasa Ján Krošlák (39) s Karolom Beckom (32). Tak vyzeralo zloženie exhibičnej štvorhry, ktorá v pondelok otvorila challengerový tenisový turnaj v Trnave. Atmosférou prekonala aj tie svetové!

Najväčšou hviezdou bol tréner svetovej jednotky Novaka Djokoviča. Mariánovi Vajdovi to zvyšní aktéri dávali pocítiť podpichovaním. „No poď, Maroš, teraz to dáš,“ zakričal mu Jano Krošlák, keď mu nahral na smeč. Väčšinu z nich však najnižší aktér štvorhry pokazil.

„Oni mi to stále hrali na smeč a čo s tým mám pri mojej výške robiť? Podľa mňa aj sieť bola trochu vyššie…“ vyhováral sa Vajda hrajúc ukrivdeného. Diváci sa bavili nielen na tenisových kúskoch, ale aj na sprievodných komentároch.

„Toto že bola chyba nôh?! Chcem jastrabie oko,“ kričal naoko nahnevaný Krošlák dožadujúc sa technologickej pomôcky. „Keďže ide o challengerový turnaj, radi by sme vám oznámili, že jediné oko, ktoré máme k dispozícii, je kurie,“ odbil ho komentátor Slavo Jurko. Keď sa Vajdovi nedarili smeče, prebral iniciatívu jeho parťák Hrbatý.

„Uhni, Maroš, nemotaj sa mi tu,“ zahlásil staršiemu kolegovi, ktorý zahral urazeného, sklonil hlavu a odkráčal mimo kurtu. O pár výmen neskôr sa Vajdovi smeč konečne podaril, skoro ním však trafil Karola Becka.

„Maroš, po tomto údere si ťa mažem z telefónu. Budem ťa volať bývalý kamarát,“ odkázal mu. Hráči sa roky poznajú a presne vedeli, čo si ku komu môžu dovoliť.

Aj vďaka podobným slovným prestrelkám bola atmosféra na exhibícii lepšia ako na mnohých svetových, kam prídu bývalé hviezdy prvej kategórie. Navyše bola zadarmo, na turnaj bude aj počas celého týždňa voľný vstup. Dvojica Beck, Krošlák napokon vyhrala v dvoch tajbrejkoch.

„Jano musel vyhrať, inak by mal tichú domácnosť,“ glosoval Vajda, pre ktorého to bol prvý zápas od vlaňajšej exhibície v Bratislave. „Som rád, že na mňa chlapci brali ohľad a najmä za to, že sme sa predstavili trnavskému publiku,“ dodal.

 

.Autor: Plus JEDEN DEŇ/tt

FocusMedia
viac článkov
Tenisová exhibícia v Trnave: Ako Vajda zavadzal na kurte
Plus JEDEN DEŇ/tt