Štvrtý mobilný operátor je už známy: Konkurenciu má zlepšiť firma Swan

19. decembra 2013, 12:38
Tip redakcii

Štvrtým operátorom, ktorý mal uspieť na aukcii frekvencií na mobilné siete 4G, má byť firma Swan. Tá momentálne ponúka telefónne, internetové a televízne služby najmä cez pevnú sieť.

Najrýchlejší mobilný internet budú mať zákazníci Telekomu.

Najrýchlejší mobilný internet budú mať zákazníci Telekomu.

Autor: ilustračné, Matej Jankovič/Plus JEDEN DEŇ

  • Štvrtým úspešným operátorom v aukcii frekvencií na mobilné siete 4G má byť firma Swan
  • Firma získala len veľmi malý počet kmitočtov
  • Momentálne ponúka telefónne, internetové a televízne služby cez pevnú sieť

K trom súčasným mobilným operátorom pribudne budúci rok aj spoločnosť Swan. Tento výsledok mala priniesť aukcia frekvencií na mobilné siete 4G.

Okrem nich frekvencie vydražili firmy Orange, Telekom a O2. Ak sa výsledok oficiálne potvrdí, po siedmich rokoch od vstupu tretieho operátora - O2, by sa mohla konkurencia na trhu ďalej zlepšiť.

Swan momentálne ponúka telefónne, internetové a televízne služby cez pevnú sieť, v niektorých mestách má naťahané aj optické káble.

Firma informáciu nevyvrátila

Informáciu o tom, že štvrtým operátorom je práve Swan, firma nepotvrdila, ani nevyvrátila. "O tendri nemôže vôbec hovoriť, má veľmi prísne podmienky," povedal pre Pravdu jej šéf Juraj Ondriš.

Swan sa o aukciu frekvencií pre 4G siete zaujímal už pri príprave jej podmienok. Firma síce v aukcii frekvencií pre 4G uspela, získať mala však len malé množstvo kmitočtov.

Preto je zrejme nepravdepodobné, že sama dokáže vybudovať takú sieť, ktorá by sa kvalitou vyrovnala ostatným trom mobilným operátorom.

 
Autor: Pluska.sk/alm 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Štvrtý mobilný operátor je už známy: Konkurenciu má zlepšiť firma Swan
Pluska.sk/alm