FOTO Vladimír Mečiar na dôchodku nezaháľa: Jeho nový džob vás šokuje!

10. augusta 2016, 11:00
Tip redakcii

Stal sa z neho dobrý pastier? Bývalý trojnásobný premiér Vladimír Mečiar trávi väčšinu svojho času na chalupe neďaleko Dubnice nad Váhom v Dolnej Porube. Na samote si užíva rodinné chvíle. Spoločnosť mu však robí ešte vyše 30 oviec.

Mečiar sa utiahol na samotu, spoločnosť mu robí len blízka rodina a stádo oviec.

Mečiar sa utiahol na samotu, spoločnosť mu robí len blízka rodina a stádo oviec.

Autor: Vlado Benko jr.

Na staré kolená sa našiel! Kontroverzne vnímaný expolitik Vladimír Mečiar sa po nedobrovoľnom odchode z politiky, keď v roku 2012 jeho strana u voličov totálne prepadla, na dôchodku rozhodne nenudí. Svoj čas venuje rodine a statku. „Štyridsať oviec som choval. Ale nedávno som šesť zabil,“ prezrádza o ovciach, ktoré sa pasú obďaleč v ohrade na obrovskej ploche pozemkov, ktoré rodine patria.

>> Mečiar poriadne naložil súčasným politikom


Bývalý trojnásobný premiér si konečne našiel to najposlušnejšie stádo.
Foto: Vlado Benko jr.

Bývalý premiér tvrdí, že politický život mu nechýba. Pritom pred pár rokmi chcel ešte písať pamäti. Z toho asi zišlo, pretože dnes si užíva pohodlnný život na svojom statku. „Mám sa dobre, stále robím a veľmi veľa. Sady sú naše, ale úroda nie je. Poškodil ju mráz a drobné ovocie zničili vtáci. Takže tohto roku sme robili zadarmo,“ hovorí o svojom živote Mečiar, ktorý pestuje jablone, slivky, čerešne a drobné ovocie.

Viete si predstaviť Vladimíra Mečiara ako pastiera oviec?

Áno
84%
 
Nie
16%
 
Celkový počet hlasujúcich: 2233

Okolo chalupy rodina Mečiarovcov počas niekoľkých rokov poskupovala rozsiahle pozemky, na ktorých vysadili stromy. Celý statok si aj oplotili. Zničená úroda ho zrejme mrzí aj pre zmarené plány na biznis. Pred asi štyrmi rokmi dali Mečiarovci postaviť nad obcou liehovar. Tento rok, pre zlú úrodu, toho nevypália veľa.


S vnučkou trávi veľa času.
Foto: Vlado Benko jr.

Aj keď z malej úrody, ale gazda Mečiar sa tiež pochválil, že z ríbezlí robievajú s manželkou Margitou džem i šťavu a slivky zavárajú. Za ruchom hlavného mesta a lesku reflektorov mu ľúto nie je. „Z Bratislavy mi nič nechýba. Nie je to o pokoji, ale najhoršie politické obdobie so všetkými rozpormi som si na sebe odniesol,“ hovorí.

>> Černák ukázal prstom priamo na Mečiara. Ty si si nás najal!

Svojho času najmocnejší politik dnes už vníma politiku ako bežný človek. „Nemám kontakt s nikým. So žiadnymi kolegami. Keď som k meninám dostával 2 000 pozdravov, tak tohto roku 4. Zíde z očí, zíde zmysle. Nemám však ani záujem,“ dodáva Mečiar, ktorý po dlhej politickej kariére našiel svoje útočisko na samote v lese.

 
Autor: pop, vbj 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
FOTO Vladimír Mečiar na dôchodku nezaháľa: Jeho nový džob vás šokuje!
pop
vbj