Vladimír Mečiar si servítku pred ústa nedáva: Takýto odkaz poslal Ficovi!

11. augusta 2016, 15:00
Tip redakcii

Podľa bývalého predsedu vlády Vladimíra Mečiara mal Robert Fico (53) Slovákom už dávno zanôtiť „S Pánom Bohom, idem od vás“.

Mečiar si teraz spokojne užíva dôchodok.

Mečiar si teraz spokojne užíva dôchodok.

Autor: Vlado Benko jr.

Bača Mečiar radí! Aj keď sa prvý premiér Slovenskej republiky momentálne venuje rodine, záhrade a chovu oviec, názor na súčasnú politiku nestráca. „Teraz to nie je o ľuďoch. Je to ‚hrýzovisko‘ a ani sa nedá povedať, že ide o boj o moc, ale skôr o vzájomné intrigy,“ rozhovoril sa bývalý politik známy viacerými závažnými kauzami. Okrem názoru, že politici neriešia záležitosti, ktoré Slovensko naozaj potrebuje, má jasno aj v prípade smeráckeho premiéra Roberta Fica a jeho vlády.

„Ničí sa sám. Načo mu bola teraz tretia vláda. Aj tak mu padne,“ dodáva muž, ku ktorému je súčasný šéf vlády často prirovnávaný. A čo na tieto slová hovorí samotný premiér Fico? Úrad vlády to nekomentoval. Mečiar nezabudol vymenovať ani najväčšie problémy našej krajiny. Vidí ich v nezamestnanosti a odchode mladých ľudí za prácou do zahraničia.

„Je potrebné, aby tu bola práca a aby išla jej cena hore. Nemôžeme ísť ďalej tak, že Západ bude základňa pre prácu mladých ľudí. Musia ju dostať doma,“ hovorí expremiér. Oproti vymierajúcej Európe máme však podľa neho šťastie, že ešte stále máme dosť mladých, „ale čo z toho, keď dovŕšia 18 rokov, odchádzajú preč,“ tvrdí človek, ktorého amnestie znemožnili vyšetrenie viacerých trestných činov.


Ficovi podľa expremiéra vláda padne.
Foto: SITA

Podľa Mečiara za hranicami dlhodobo žije alebo pracuje 300-tisíc ľudí v produktívnom veku. „Potom to vyzerá tak, že starneme, ale my nestarneme. Treba tu ľudí udržať. Aby mohol mladý človek ísť do zahraničia, ak chce, ale nie, aby tam musel ísť,“ dokončil svoje politické úvahy s tým, že mladí nielenže sú preč, ale sa nemajú ani kam vrátiť.

 
Autor: pop, vbj 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Vladimír Mečiar si servítku pred ústa nedáva: Takýto odkaz poslal Ficovi!
pop
vbj