FOTO VNÚTRI Čo robil Mečiar, keď Slovensko plakalo? Pred pohrebom sa hral na pastiera

14. októbra 2016, 10:00
Tip redakcii

Život ide ďalej! Kým celé Slovensko sa včera lúčilo s Michalom Kováčom, jeho najväčší rival Vladimír Mečiar si z odchodu prvého slovenského prezidenta ťažkú hlavu nerobil. Aj keď vláda vyhlásila na tento deň štátny smútok, niekdajší premiér si urobil program podľa svojho gusta.

Vladimír Mečiar sa s Michalom Kováčom nikdy nezmieril.

Vladimír Mečiar sa s Michalom Kováčom nikdy nezmieril.

Autor: Matej Kalina

Posledná rozlúčka s prvou hlavou štátu sa začala už v stredu, keď bol vystavený pre verejnosť na Bratislavskom hrade. Kým ľudia si pri jeho rakve zaspomínali na jeho skutky, predseda bývalej HZDS trávil čas po svojom. Keďže mu všetci dali najavo, že na pohrebe si ho neželajú, politik sa zrejme venoval príjemnejším aktivitám.


Kým ľudia sa lúčili s prvým prezidentom, Mečiar trávil čas so svojimi ovečkami.
Foto: Vlado Benko jr.

Nášmu fotografovi sa deň pred pohrebom podarilo zachytiť Mečiarovo auto pred jeho rančom. Trúchlenie za svojím sokom teda vymenil za čas strávený so svojimi ovečkami. 


Či si na nebohého Kováča zaspomínal nakoniec v deň jeho poslednej rozlúčky, je otázne.


Dobre sa bavil aj s okoloidúcim pánom.
Foto: Vlado Benko jr.

Denníku Plus JEDEN DEŇ sa totiž odmietal vyjadriť a podľa slov jeho personálu nebol v tom čase doma. Vladimír Mečiar je považovaný za najväčšieho Kováčovho súpera. Napriek tomu, že v politike začínali spolu, ich vzťah sa výrazne naštrbil vtedy, keď Kováč odmietol vymenovať Ivana Lexu za ministra privatizácie.

Exprezident kritizoval Mečiara najmä za nedemokratické metódy vtedajšieho kabinetu. Nevyriešenou kapitolou je stále únos Michala Kováča mladšieho, z ktorého je podozrivá Mečiarova SIS, ktorej vtedy šéfoval Ivan Lexa.
 

 
Autor: vr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
FOTO VNÚTRI Čo robil Mečiar, keď Slovensko plakalo? Pred pohrebom sa hral na pastiera
vr