Mečiarovo nečakané gesto: Takto si uctil Kováča!

06. októbra 2016, 17:30
Tip redakcii

Zakopal vojnovú sekeru. Bývalý viacnásobný slovenský premiér Vladimír Mečiar urobil niečo, čo by nikto nečakal. Výhrady, ktoré mal k historicky prvému slovenskému prezidentovi Michalovi Kováčovi, zrejme hodil za hlavu a rozhodol sa pre veľmi ľudské gesto.

Spory Mečiara s Kováčom si pamätá snáď každý.

Spory Mečiara s Kováčom si pamätá snáď každý.

Autor: Ilustračné foto, TASR

„Mal som odvahu pustiť sa boja proti bývalému premiérovi Vladimírovi Mečiarovi. Stal som sa prezidentom a mnohí si mysleli, že budem poslušný. Takto to nebolo a bojom proti Mečiarovi som aj mnoho trpel,“ povedal Kováč vlani pre Plus JEDEN DEŇ.

Zosnulý prezident bol známym Mečiarovým kritikom a ten mu podľa jeho slov nič nedaroval. „Uniesli mi syna, chceli ma namočiť do rôznych podvodov a hájiť sa stálo veľa síl a peňazí,“ dodal pred rokom Kováč.

Napriek tomu, že spojenie Mečiara s únosom Kováčovho syna sa nikdy nepotvrdilo, bol v tom údajne namočený aj s vtedajším šéfom Slovenskej informačnej služby Ivanom Lexom.

O to prekvapivejšie je gesto Mečiara deň po exprezidentovom úmrtí. Na jeho honosnej vile Elektra v Trenčianskych Tepliciach stiahli vlajky na pol žrde.


Foto: Vlado Benko jr.

Jediný predseda Hnutia za demokratické Slovensko sa teda očividne rozhodol, že si svojho „úhlavného nepriateľa“ uctí aspoň takýmto jednoduchým, ale výrečným spôsobom.

 
Autor: hel, pop 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Mečiarovo nečakané gesto: Takto si uctil Kováča!
hel
pop