Aj jeseň vie byť krásna. Takto si užívame aj bez babieho leta

01. októbra 2013, 00:00
Tip redakcii

Počasie sa správa ako na hojdačke! Pár dní je pekne slnečno, ale potom nás sužujú dažde, silný vietor a chlad. A lepšie správy nemáme: podľa meteorológov poriadne babie leto zrejme nepríde.

Aj jeseň môže  byť krásna:  Stačí, aby  na pár dní  zasvietilo slnko  a oteplilo sa.

Aj jeseň môže byť krásna: Stačí, aby na pár dní zasvietilo slnko a oteplilo sa.

Autor: ROBO HOMOLA/Plus JEDEN DEŇ

Prognózy na najbližšie obdobie nie sú veľmi príjemné. Pár teplých dní nás čaká zrejme až v polovici októbra. „Celý mesiac sa teploty nevyšplhajú nad 20 stupňov,“ odhaduje meteorológ Peter Jurčovič.

V druhej polovici októbra už zrejme bude chladnejšie a daždivo. „To však neznamená, že je definitívne po babom lete,“ vysvetľuje Jurčovič.

Boli totiž už aj také roky, keď sa počasie zlepšilo až na konci októbra a teplom i slniečkom dokonca prekvapil aj začiatok novembra.

Sledujte pavúčiky

Paradoxne ani samotní meteorológovia sa celkom nezhodujú, čo to vlastne babie leto je. Niektorí tvrdia, že ide o obdobie dlhšie ako 10 dní, počas ktorého panuje tlaková výš, takže je slnečno a teplo. Iní hovoria, že takéto klasické babie leto tento rok nie je, musíme sa uspokojiť s pár peknými dňami za sebou.

Najtypickejším znakom babieho leta sú poletujúce pavučinky. Maličké pavúčiky sa na nich totiž vyberajú do sveta. „Keď je teplo, tak pavúčikov letí viac. Keď je chladno, tak je to s nimi bieda,“ vysvetlil Jurčovič. Dokonca možno nevyletia vôbec.

Máte pekné jesenné fotky? Pošlite nám ich!

Súťaž bola ukončená.

 

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ZUZANA BÁNYI 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Aj jeseň vie byť krásna. Takto si užívame aj bez babieho leta
Plus JEDEN DEŇ/ZUZANA BÁNYI