Takto Kaliňáka často nevidíte. Museli ho mrle žrať

16. mája 2017, 18:00
Tip redakcii

Iba v úlohe diváka. Minister vnútra Robert Kaliňák patril vždy k tým politikom, ktorí svoj názor radi prezentujú a nemajú problém pustiť sa ani do priamej a ostrej slovnej prestrelky. Tentokrát však ostal iba ticho sedieť v publiku.

Šéf rezortu vnútra si prišiel pozrieť diskusiu medzi horúcimi kandidátmi na banskobystrického župana.

Šéf rezortu vnútra si prišiel pozrieť diskusiu medzi horúcimi kandidátmi na banskobystrického župana.

Autor: TASR

Netradičnej úlohy sa šéf rezortu vnútra zhostil počas utorkovej diskusie kandidátov na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja.

V kabarete publicistu Michala Havrana sa oproti sebe v banskobystrickom bábkovom divadle posadila trojica Martin Klus, Ján Lunter a Stanislav Mičev, ktorých si Havran vybral preto, že podľa prieskumov majú mať práve oni šanci poraziť v župných voľbách Mariana Kotlebu. Ich slová si s očividným záujmom vypočul aj samotný Kaliňák.

„Všetci chceme, aby v Banskej Bystrici vyhrala sloboda a demokracia. Aj preto som sa prišiel pozrieť na stretnutie demokratických kandidátov na župana ako divák, aby sa aj banskobystrický kraj v nadchádzajúcich voľbách vrátil do demokratických rúk,“ povedal na margo svojho počinu šéf rezortu vnútra.

„Je dôležité, aby sme v tomto kraji dali extrémizmu stopku, na čom sa zhodli v diskusii aj kandidáti,“ jasne povedal Kaliňák.

Župné voľby sú na programe už na jeseň tohto roka. V Banskobystrickom kraji sa o stoličku župana s výnimkou úradujúceho predsedu Mariana Kotlebu momentálne uchádza sedem kandidátov -  Igor Kašper, Ivan Saktor, Milan Urbáni, Martin Juhaniak, Stanislav Mičev, Martin Klus a Ján Lunter. 

 
Autor: vek 
 
Aplikácie 7 plus