Po Ficových slovách na Facebooku sa spustila búrka: Čím ľuďom zdvihol žlč?!

01. mája 2016, 13:28
Tip redakcii

Premiér Robert Fico po návrate poďakoval všetkým, vrátane nemocničného personálu. Jeho slová však priniesli so sebou búrku reakcií.

Roberta Fica po ukončení hospitalizácie čaká ďalšia liečba.

Roberta Fica po ukončení hospitalizácie čaká ďalšia liečba.

Autor: archív, Plus 7 DNÍ/Martin Domok

Predseda vlády Robert Fico sa po kardiochirurgickom zákroku vrátil domov a jeho stav je dobrý. Verejnosť o tom ubezpečila hovorkyňa Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) Dobroslava Krajačičová. Premiéra teraz čaká rehabilitácia, ďalšie podrobnosti však nemocnica na žiadosť rodiny neposkytuje.

Robert Fico hneď po návrate domov zverejnil na sociálnej sieti príspevok v ktorom ocenil starostlivosť v rámci slovenského zdravotníctva a čo robia pre ostatných pacientov aj pre neho. „16 dní som mal možnosť z blízka sledovať prácu lekárov, zdravotných sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov na špičkovom NÚSCH. Doslova od srdca im chcem všetkým poďakovať za to, čo urobili pre mňa a čo robia pre ostatných pacientov. Dnes ma prepustili a čaká ma rehabilitácia.“

Práve tieto slová mnohých poriadne nahnevali. Ozvali sa ohlasy, na to, že nie každý je premiérom a dostáva rovnakú starostlivosť. Niektorí prispeli dokonca aj tragickými príbehmi zo života ich blízkych, ktorí podľa nich také "šťastie" na zdravotnú starostlivosť ako premiér nemali.

Strhla sa búrka

Niektorí používatelia a komentátori statusu premiéra dokonca nešetrili ostrými poznámkami:

  • „Snáď aj ostatným občanom sa raz v budúcnosti dostane takej starostlivosti akú ste mali vy. Žiaľ srdce môjho ocka túto starostlivosť nedostalo a tak mi ako 63 ročný odišiel okrem iného s ťažkými preležaninami...odvtedy ja osobne sa k lekárovi bojím ísť."

Zdroj: Facebook

  • „Pán premiér, dúfam že prehodnotíte veľa vecí vo vzťahu k ľudom. Niektorí takéto šťastie nemali ako vy a nie sú teraz so svojimi rodinami. Napríklad Milan Hanzel, ktorý bol pre mňa ako druhý otec a absolútna morálna autorita. Chýba mi pretože ma viedol kus života a mrzí ma, že sa nepodarilo ho lekárom zachrániť. Skoré uzdravenie..."
  • „Skoré uzdravenie, no nabudúce sa skúste prezliecť za radového dôchodcu. Pred pár dňami odmietol hospitalizovať lekár 66-ročného človeka. Dva dni na to mu zistili zápal pľúc. Už je pochovaný...."
  • Prajem skoré uzdravenie, no nedá mi pán premiér nereagovať na vašu chválu na zdravotníckych pracovníkov, je pochopiteľné a chápem, že ako premiér ste spokojný, veď bola by to hanba aby sa vám nevenovali ako sa majú, no ja mám manžela po mozgovej príhode, na JIS-ke dostal druhú a viem o ich prírstupe svoje, napriek tomu som im vďačná, že ho zachránili, že žije. No musela som zanechať zamestnanie, aby som sa o neho mohla starať, nechcite ani vedieť, aké peripetie si prežívam pri vybavovaní opatrovateľského, papierovania do zblbnutia a ešte ma prídu zo sociálky pracovníci kontrolovať, či si to vôbec zaslúžim a to i napriek tomu, že v prepúšťacej správe bolo zhodnotené, že potrebuje celodennú opateru. V hrôze, čo prežívam, v strachu o život najbližšej osoby, po 45 rokoch odvodov, čo manžel dal tomuto štátu a po 43 rokoch mojich, si pripadám, že som ohodnotená ako zlodej, ktorý sa chce priživiť na tomto štáte a verte, že je smutné.“

 
Autor: Pluska.sk/ip 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Po Ficových slovách na Facebooku sa spustila búrka: Čím ľuďom zdvihol žlč?!
Pluska.sk/ip