Gauliederovi dali posledné zbohom jeho najbližší: Srdcervúci odkaz na rozlúčku od syna!

28. marca 2017, 08:45
Tip redakcii

Kým verejnosť spomína na exposlanca za HZDS Františka Gauliedera najmä ako na človeka, ktorý sa vzoprel vtedajším praktikám mečiarizmu, pre svoje najbližšie okolie bude navždy niekým viac ako len politikom. So svojím otcom sa verejne rozlúčila aj jeho rodina.

Bývalý poslanec za HZDS František Gaulieder

Bývalý poslanec za HZDS František Gaulieder

Autor: Anna Lúčaiová

K smrti exposlanca sa vyjadrila už aj rodina, ktorá na Facebooku zanechala odkaz prostredníctvom syna Henricha. "Odišiel náš úžasný a starostlivý otec, skvelý manžel, ale predovšetkým Človek, ktorý nás naučil, že pravda musí vždy vyjsť najavo. Aj my veríme, že pravda vyjde napovrch," napísal na sociálnej sieti jeho syn Henrich.

Svojho otca považoval za človeka, ktorý mal do budúcnosti veľa plánov. Nielen osobných, ale aj pracovných. "Jeho snaženie ako poslanca MsZ v Galante začalo dávať zmysel, kvitla jeho obľúbená záhrada a tešil sa, že sa začínajú diať veci aj okolo amnestií Vladimíra Mečiara, ktorých zrušenie považoval za satisfakciu jeho nedobrovoľného odchodu z veľkej politiky. Padá medzi nami v súkromí množstvo otázok, ale ľútosť je obrovská a všetko ostatné ide bokom," rozpísal sa.

Podľa rodiny odišiel z tohto sveta nedôstojne. Na záver pridali Gauliederov odkaz, ktorým sa nebožtík riadil po celý život.  "Jedine pravda musí zvíťaziť! Manželka Zuzana, synovia Richard a Henrich."

Bývalého poslanca Národnej rady SR zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak. Polícia najskôr našla auto, v ktorom mal aj osobné doklady, pričom rodina už dlhšie nemala o exposlancovi správy. Prípadom sa už zaoberá nitrianska polícia, ktorá okrem verzie so samovraždou pracuje tiež s tým, že k odchodu na druhý svet exposlancovi niekto dopomohol.

 
Autor: vr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Gauliederovi dali posledné zbohom jeho najbližší: Srdcervúci odkaz na rozlúčku od syna!
vr