Spomienky na totalitu: Takto ste žili pred revolúciou vy!

07. novembra 2014, 00:00
Tip redakcii

Už onedlho oslávime 25 rokov od nežnej revolúcie. Spomínate si ale ešte na život pred ňou? Podeľte sa s nami o vaše zážitky a fotografie!

PLAVECKÝ VÝCVIK: V roku 1976 vycestovali školáci z Lučenca vtedy moderným autobusom na plavecký výlet do Levíc.

PLAVECKÝ VÝCVIK: V roku 1976 vycestovali školáci z Lučenca vtedy moderným autobusom na plavecký výlet do Levíc.

Autor: Peter Mišo/Plus JEDEN DEŇ

V pondelok 17. novembra uplynie presne 25 rokov odo dňa, ktorý zmenil život miliónom ľudí. Tí boli dovtedy zvyknutí na to, že vycestovať sa mohlo len do "spriatelených krajín", alebo na to, že sa každý rok hromadne oslavoval v uliciach prvý máj ako sviatok práce.

Že si už veľmi nespomínate na to, ako vtedy život vyzeral? Osviežte si pamäť týmito starými fotkami!

POVOLÁVACÍ ROZKAZ: Kto dostal tento papier, už sa mohol lúčiť na dva roky so slobodou a okamžite narukoval buď na bojový vojenský útvar v Čechách, alebo šťastlivci na „Péešky“ v kasárňach na Slovensku. Všetci sme mali jedného nepriateľa – Ameriku a západ.

PROFESORKA V AKCII: Takto v roku 1982 zvečnili stredoškoláci z poľnohospodárskej školy počas živočíšnej výchovy svoju triednu profesorku. Nad tabuľou obraz vtedajšieho prezidenta Československej socialistickej republiky Gustáva Husáka.

AUTOMOBILOVÝ HIT: Kto mal v roku 1973 automobil Oktávia bol „frajer.“

 

Máte aj vy doma podobné zábery? Pošlite nám ich cez nasledujúci formulár! Aj vďaka vám si potom budú môcť obdobie spred nežnej revolúcie pripomenúť naši čitatelia!


Súťaž bola ukončená.

 
Autor: Pluska.sk/zm 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Spomienky na totalitu: Takto ste žili pred revolúciou vy!
Pluska.sk/zm