Tip redakcii
 

Anne Hathaway: Kritici ju vidia ako druhú Juliu Roberts

Donedávna sa o Anne Hathawayovej (30) hovorilo ako „o tej herečke s veľkými očami a ústami“. Teraz ju bude svet poznať ako „tú, čo má Oscara“.

26. februára 2013, 08:00
Anne je v Hollywoode veľmi obľúbená, volajú ju tam nežne – zlatíčko.

Anne je v Hollywoode veľmi obľúbená, volajú ju tam nežne – zlatíčko.

Autor: Profimedia.sk

Anne Hathawayová je v kurze. Herečka, ktorá podala životný výkon vo filmovom muzikáli Bedári, zbiera jednu cenu za druhou. SAG Award bol už na poličke a najnovšie pribudol aj Oscar. V role prostitútky Fantine bola Anne naozaj výborná. Tak ako vo všetkých svojich filmoch, kam si ju režiséri vyberajú najmä pre jej hereckú prirodzenosť.

Pri Bedároch však treba pripočítať aj nadplán, a tým bolo úmorné fyzické týranie. Keď Anne dali rolu, tak jej povedali, že musí schudnúť desať kilogramov. To by možno ešte šlo, Anne však na redukciu hmotnosti mala len dvadsať dní. A tak sa spolu so štúdiom scenára pustila do boja s hmotnosťou. Nie príliš kyprá herečka si naordinovala brutálnu diétu, keď prvý týždeň jedla iba kel a po pár dňoch to vymenila za pár jabĺk, ktoré zapíjala proteínovým kokteilom. K tomu niekoľkohodinové cvičenia pod dohľadom odborníka.

Bežný odporúčaný príjem kalórií je minimálne 2 000 kJ, Anne mala limit 500! Aby však tvrdá diéta neohrozila jej zdravie, chodila herečka poctivo každý deň na lekárske prehliadky. Oscarový režisér Tom Hooper bol po necelom mesiaci spokojný, Anne sa dostala na požadovanú hmotnosť a prijala aj to, že si musela dať ostrihať svoje krásne dlhé čierne vlasy. Vyčerpanú zomierajúcu ženu s neduživým výrazom potom dokázala zahrať viac ako verne.

Náboženský rozkol

Rodina Hathawayovcov je zjavne na úlohu Fantine predurčená. Aj Annina matka bola herečka a práve Bedári boli jej najsvetlejším obdobím v kariére, s muzikálovým divadlom križovala Spojené štáty hore-dole a viete, v akej úlohe? Samozrejme, Fantine. Asi tam treba hľadať aj herecké gény.

Po otcovi by mala Anne byť skôr právnicky podkutá. Úspešný právnik často menil adresu kancelárie, a tak sa rodina aj s Anne a jej dvoma bratmi často sťahovala. Napokon zakotvili v New Jersey, kde mladučká okaňa začala navštevovať dramatické krúžky a rozvíjať svoj herecký talent. Na prahu puberty musela riešiť prvé veľké životné rozhodnutie, otázku viery. V tom čase totiž zistila, že jej starší brat je homosexuál. Anna dovtedy vyrastala v silnej katolíckej viere, ktorá však dostala riadne trhliny.

„Nemohla som ďalej podporovať náboženstvo, ktoré nepodporilo životný smer môjho súrodenca,“ vysvetľuje dnes herečka. Napokon sa etablovala ako aktivistka, ktorá podporuje organizácie aktivistov za práva partnerstiev osôb rovnakého pohlavia.

anne hathaway

Padla pod režiséra

Impozantný je aj spôsob, akým Anne vkráčala do prvej hollywoodskej ligy. Na konkurze do filmu Denník princeznej totiž spadla zo stoličky priamo pod nohy režiséra Garryho Marshalla a hodila pri tom taký zakríknutý výraz, aký si režisér predstavoval. Nasledovali ďalšie ponuky, kvôli natáčaniu druhého dielu musela Anne dokonca odmietnuť účinkovanie vo filme Fantóm opery.

Anne si zahrala v Skrotenej hore a zažiarila aj po boku Meryl Streepovej v komédii Diabol nosí Pradu. Už tu ukázala svoju cieľavedomosť a svedomitú prípravu, keď sa v rámci stotožnenia s rolou prihlásila na stáž do aukčnej siene Christie’s. Po raketovom nástupe nasledovalo obdobie, keď jej významné roly načas začali pretekať pomedzi prsty: z komédie Nabúchaná vypadla tesne pred začiatkom nakrúcania, pretože nesúhlasila, aby boli vo filme použité detailné zábery zo skutočného pôrodu, v Čertovskom holičovi z Fleet Street režisér Tim Burton až na pľaci zistil, že chce ešte mladšiu a menej známu herečku a vo štvrtom Spider-Manovi napokon dostala stopku preto, lebo produkcii sa zdala príliš drahá.

Finančné suchoty však Anne nehrozili, v tom čase totiž podpísala lukratívnu zmluvu s kozmetickým gigantom Lancôme, ktorý z nej spravil tvár svojej vône Magnifique. V roku 2010 sa dostala na popredné miesta rôznych rebríčkov vyhlasujúcich najkrajších ľudí sveta a svoju vážnosť malo aj moderovanie koncertného programu pri príležitosti odovzdávania Nobelovej ceny mieru.

Anne Hathaway

Foto: Profimedia.sk

Hojdačka vo vzťahoch

Tak ako vysoko zasvietila Annina pracovná hviezda, tak musela rozchodiť dramatické chvíle v osobnom živote. Ten bol poznačený vzťahom s talianskym realitným maklérom Raffaellom Follierim. Anne sa podieľala na chode jeho nadácie, ktorej časť bola zameraná na očkovanie detí v krajinách tretieho sveta. Follieri mal však aj inú tvár a tou bolo neplatenie daní. V čudných transakciách lietali milióny dolárov a do nečistých obchodov boli dokonca vtiahnutí aj zástupcovia z Vatikánu! Anne jedného rána zbalila FBI a okrem zatknutia sa agenti veľmi intenzívne zaujímali aj o jej súkromné denníky, ktoré sa stali dôkazovými predmetmi. Vyšetrovanie však nezistilo žiadnu stopu po spolupáchateľstve, a tak Anne prepustili. Zato Follieri dostal štyri a pol roka.

Bol to, samozrejme, aj koniec spoločného vzťahu, Anne však dlho nežialila a štyri mesiace po rozchode sa dala dohromady s hercom Adamom Shulmanom. Pár sa vlani v septembri zosobášil, obrad prebiehal veľmi efektne, počas západu slnka a prítomný bol aj židovský, aj katolícky kňaz. Zdá sa, že Anne našla domácu stabilitu, odkiaľ je len krok k dlhej hereckej kariére.

Kritiky na jej výkon v Bedároch sú natoľko pozitívne, že to vyzerá na novú éru medzi herečkami. Tá má patriť práve kráske s veľkými očami, ktorá získala Oscara pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

Autor: ŠARM/Katarína Wagnerová

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Chcete schudnúť: Karfiolová ryža aj pizza vás prekvapia

Karfiol je veľmi zdravý a dostupný aj v zime. Skúste si ho pripraviť inak,...
 

Ožije Janis Joplin? Pol storočia po slávnom festivale Woodstock sa chystá pokračovanie

Nastáva však problém, väčšina hlavných hviezd už nežije. Možno však mŕtvi...
 

Na Valentína opustil princ Harry tehotnú Meghan. Za kým sa vybral?

Romantiku so svojou polovičkou oželel člen britskej kráľovskej rodiny...
 

Čerstvý otecko Martin Mňahončák: TOTO dal herec dcére do vienka

Manželia sa po rokoch dočkali radostnej chvíle.
 

Žiadate pomoc od štátu? VAROVANIE právničky, ktorá pomáha bojovať ľuďom na úradoch

„S dobrým odvolaním sa dá dosiahnuť veľa,“ hovorí JUDr. Katarína Fedorová....
 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 
 
Anne Hathaway: Kritici ju vidia ako druhú Juliu Roberts
ŠARM/Katarína Wagnerová