Tip redakcii
 

Ešte ste neskúsili zimnú romantiku na chalupe? Verte, je to zážitok

Ak milujete zasnežené hory, otravuje vás neintímne prostredie hotelov alebo veľkých turistických chát, je načase objaviť niečo nové.

28. januára 2017, 09:00
Čičmany majú jedinečnú atmosféru.

Čičmany majú jedinečnú atmosféru.

Autor: archív

 

Terchová

Jánošíkovská exotika

V terchovskej časti Struháreň stojí  rozprávková drevenička, do ktorej sa vás zmestí osem. Nechýba kozub! K chalupe patrí obria záhrada ako stvorená na stavanie snehuliakov, no môžete z nej vyraziť aj na turistické chodníky, bežecké trate či na zjazdovky vo Vrátnej doline. V zimnej sezóne zaplatíte za celú chalupu 85 eur za noc.

Látky

Aj s karaoke

V Podpoľaní, neďaleko rekreačnej oblasti Prašivá, stojí na samote malebná trojposchodová chalupa s terasou. V bývalom gazdovskom dome je miestnosť s kozubom a s biliardovým stolom ale aj s karaoke súpravou. Okrem radiátorov sú tu aj piecky na pevné palivo. Do troch kilometrov od chalupy je viacero lyžiarskych vlekov aj bežecké trate. Cena za noc je 11 eur za osobu.

Ždiar

Goralský domček

Štýlový goralský domček s dreveným interiérom U Vincka objavíte v dedine Ždiar medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou. Domček, ideálny pre jednu rodinu, vyhrieva kozub. Pred príchodom vám v ňom zakúri majiteľka, no potom si polienka do ohňa môžete prikladať aj sami. V zime stojí noc 75 eur. Na zjazdovky a bežecké trate to máte necelé tri kilometre.

Čičmany

Izby v stodole

Humno Ondreja Gregora je jedna z najstarších budov v Čičmanoch. Dnes je v nej romantické a komfortné ubytovanie, v ktorom ostala zachovaná pôvodná ľudová architektúra. Nájdete tu aj keramickú pec. Cena je 15 eur za osobu a noc, plus spotreba elektriny. Humno je kultúrna pamiatka a stojí v centre chránenej pamiatkovej časti obce. Priamo v nej je aj lyžiarske stredisko.

Autor: Ján Dzúr

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 
 
Ešte ste neskúsili zimnú romantiku na chalupe? Verte, je to zážitok
Ján Dzúr